تبلیغات
مطالب اینترنتی - از سلول‌های مصنوعی تا احتمال حیات
 
مطالب اینترنتی
یکشنبه 17 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : نویسندهمفیدستان:


از سلول‌های مصنوعی تا احتمال حیات


کودک و نوجوان > دانش – مسعود عادلی:
جهان دانش، شگفت انگیز است، پر از تازگی و نادانسته‌ها. پر از اتفاق‌های تازه‌ای که هر کدام تأثیر فراوانی بر آینده‌ی ما انسان‌ها خواهد گذاشت.

تعدادی از این اتفاق‌های شگفت‌انگیز را پیدا کرده‌ایم تا ببینیم که در حدود یک‌ماه گذشته چه اتفاق‌های تازه‌ای افتاده است؟!

 • سیاره‌هایی با احتمال حیات

برای نخستین‌بار، ستاره‌شناسان و پژوهشگران با استفاده از تلسکوپ فضایی «اسپیتزر اسپیس» موفق به كشف یك منظومه‌‌ی ستاره‌ای با هفت سیاره شدند. این منظومه ۴۰ سال نوری با زمین فاصله دارد و برخی سیار‌های آن مشابه زمین هستند.

سازمان ناسا اعلام کرده که با توجه به وضعیت اتمسفری مناسب، احتمال دارد این سیاره‌ها در سطح خود آب مایع داشته باشند. البته احتمال وجود این حالت، در سه سیاره‌ی ۴ و ۵ و ۶ كه در ناحیه‌ی مدار حیات قرار دارند بیش‌تر است.

مدار حیات به ناحیه‌ای گفته می‌شود که در آن با توجه به فاصله‌ی سیاره با ستاره، دما به اندازه‌ای است که آب بتواند در حالت مایع باشد.

 • تولید هیدروژن ارزان در خانه

هیدروژن از منابع پاک و پایدار انرژی محسوب می‌شود، امکان شارژ سریع‌تری نسبت به باتری‌های الکتریکی دارد، آلایندگی‌های بسیار ناچیزی تولید می‌کند و مقرون به صرفه‌ترین سوخت برای خودروهای پیل سوختی به شما می‌آید.

اما متأسفانه تابه‌حال امکان تولید انبوه این گاز به سادگی فراهم نبود. به‌تازگی محققان مؤسسه‌ی فناوری جورجیا موفق به ساخت موتور چهارزمانه‌ای شده‌اند که قابلیت تبدیل گاز طبیعی (متان) به هیدروژن‌ را با هزینه بسیار کم‌تری فراهم می‌کند.

این دستگاه حتی می‌تواند در مقیاس خانگی تولید شده و امکان تبدیل گاز طبیعی به هیدروژن را در خانه‌ها فراهم آورد.

دوچرخه شماره ۸۷۳

 • كشف قاره‌ای كهن

چند تن از پژوهشگران، پس از چند سال تحقیق درجزیره‌ی موریس واقع در شرق ماداگاسکار، موفق به کشف قاره‌ای گمشده به نام موریشا (Mauritia) شده‌اند.

برای اولین‌بار در سال ۲۰۱۳ میلادی بود که گروهی از دانشمندان در حوالی جزیره‌ی موریس،گونه‌ای كریستال با قدمت بیش‌تر از دو میلیارد سال یافتند. آن‌ها بعد از تحقیق و بررسی متوجه شدند که این کریستال‌ها، متعلق به قاره ای کهن است که میلیون‌ها سال قبل در اعماق اقیانوس مدفون شده است.

دوچرخه شماره ۸۷۳

 • تبدیل آب شور به آشامیدنی

حدود ۷۲‌درصد سطح کره‌ی زمین با آب پوشیده شده است، اما تنها سه‌درصد این آب‌ها شیرین هستند. كم‌بودن آب شیرین دانشمندان را دست به‌كار كرده تا دست به آزمایش‌های متفاوتی بزنند و راهکاری بیابند.

خبر خوب این‌که به‌تازگی تیمی از محققان دانشگاه منچستر موفق به ساخت فیلتر نازکی از جنس گرافین شدند که آب شور دریا را به آب شیرین و آشامیدنی تبدیل می‌کند.

در سال ۲۰۰۴ میلادی بود که برای اولین‌بار گرافین کشف شد. گرافین نخستین ماده‌ی دوبعدی شناخته‌شده در دنیاست که خواص شگفت‌انگیزش مثل رسانایی الکتریکی و قابلیت کشسانی با مقاومت بالا، آن را ماده‌ای نویدبخش برای تحولات بسیاری در حوزه‌های گسترده‌ای از هوا و فضا تا ساخت دستگاه‌های نانو کرده است.

دوچرخه شماره ۸۷۳

 • خون مصنوعی، ارزان‌تر از قبل

به‌تازگی تیمی از دانشمندان دانشگاه بریستول و مرکز خون و پیوند ان‌اچ‌اس راهی برای تولید نامحدود گلبول‌های قرمز قابل اهدا یافتند. البته تولید خون مصنوعی در گذشته نیز با راهکارهای بسیار پیچیده و گران‌قیمت در مقیاس‌های بسیار محدود امکان‌پذیر بود، اما این کشف جدید تولید انبوه‌تر را ممکن می‌سازد.

البته شایان یادآوری است همین شیوه‌ی جدید نیز هزینه‌ی زیادی دارد و احتمالاً فقط برای افراد متعلق به گروه‌های خونی نادر قابل استفاده خواهد بود.

دوچرخه شماره ۸۷۳

 • مبارزه با سرطان به كمك سلول‌های مصنوعی

محققان دانشگاه کالیفرنیا لس‌آنجلس (UCLA)، موفق به کشف روشی برای تولید مصنوعی سلول‌های تی یا سلول‌های سفید خون شده‌اند که توانایی مقابله و از بین بردن سلول‌های سرطانی را دارند.

بد نیست بدانید تیموس یکی از اندام‌های بدن است که نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن بازی می‌کند. تیموس با استفاده از سلول‌های بنیادی خون به تولید سلول‌های تی می‌پردازد اما متأسفانه به علت افزایش سن یا بیماری‌های مختلف، توانایی خود را از دست می‌دهد.

این نسخه‌ی مصنوعی از سلول‌های تی، شکل‌های متفاوتی از سلول‌های سرطانی را مورد هدف قرار می‌دهد و ایمنی بدن را افزایش می‌دهد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

کاروفناوری کَلاله مطالب آموزشی پودمان بازرگانی و اقتصاد کاروفناوری آشنایی با اسناد تجاری یکی از احتمال پیدایش حیات پیچیده روی زمین بسیار پیش‌تر از …محققان سوئدی آثاری از جلبک‌های قرمز باستانی دبا قدمت بیش از ۱۶ میلیارد سال کشف کرده نقاشی ساختمان نقاشی ساختمان قلی پور بلکا …در سبک های کلاسیک بهتر است که این کوسنها از همان جنس و بافت روتختی باشند به هماهنگی غدۀ تیروئید – سیب سلامت غدۀ تیروئید چیست؟ غدۀ تیروئید در جلوی گردن بین پوست و تارهای صوتی قرار دارد این غدۀ ایالاس چیست؟ ای ال اس ایرانایالاس چیست؟ بیماری اعصاب و ماهیچه ای ای ال اس انجماد بعد از مرگ یعنی چه؟ این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود همرسانی در فیسبوک تا از بهترین راه حل ها برای حل مشکلات اینترنت …وقتی که روی کلیک کنید یک پنجره مانند این عکس برای شما نمایان میشود من از اصول کاربرد و نگهداری الکتروشوک پرستاران …اتاق عملاساس کار و مکانیسم دفیبریلاتور الکترو شوک از یک منبع تغذیه باطری بزرگ داخلی برای معجزه در دستان خود شماست ای ال اس ایرانمعجزه در دستان خود شماست پاسخ امید به یک نامه با استعانت از کسی که اسم مشاهده مقاله مروری بر تولید نانوذرات با استفاده از شکل تصاویر از ساختارهای مغناطیسی پس از حذف غشای سلولی باکتری، الف یک زنجیره تکی از سلول‌های مصنوعی تا احتمال حیات از سلول‌های مصنوعی تا احتمال حیات از سلول‌های مصنوعی تا احتمال از سلول‌های مصنوعی تا احتمال حیات از سلول‌های مصنوعی تا احتمال حیات این نسخه‌ی مصنوعی از سلول‌های تی، شکل‌های متفاوتی هرلحظه، از سلول‌های مصنوعی تا احتمال حیات اخباراجتماعیاز از سلول‌های مصنوعی تا احتمال حیات این نسخه‌ی مصنوعی از سلول‌های تی، شکل‌های متفاوتی از سلول‌های مصنوعی تا احتمال حیات ازسلولهای از سلول‌های مصنوعی تا اتمسفری مناسب، احتمال دارد این در ناحیه ی مدار حیات از سلول های مصنوعی تا احتمال حیات جهان دانش، شگفت انگیز از سلول های مصنوعی تا احتمال حیات از سلول های مصنوعی تا احتمال حیات از سلول های مصنوعی از سلول‌های مصنوعی تا احتمال حیات همشهری خبروان از سلول‌های مصنوعی تا احتمال حیات مسعود این نسخه‌ی مصنوعی از سلول‌های تی، شکل‌های از سلول‌های مصنوعی تا احتمال حیات مفیدستان از سلول‌های مصنوعی تا احتمال حیات این نسخه‌ی مصنوعی از سلول‌های تی، شکل‌های متفاوتی پارسی نیوز از سلول‌های مصنوعی تا احتمال حیات از سلول‌های مصنوعی تا احتمال حیات این نسخه‌ی مصنوعی از سلول‌های تی، شکل‌های متفاوتی همشهری آنلایننسخه چاپیاز سلول‌های مصنوعی تا احتمال حیات از سلول‌های مصنوعی تا احتمال حیات این نسخه‌ی مصنوعی از سلول‌های تی، شکل‌های متفاوتی از سلول‌های مصنوعی تا احتمال حیات خبرها از سلول‌های مصنوعی تا از سلول‌های مصنوعی تا احتمال حیات از سلول‌های مصنوعی تا احتمال الت های مصنوعی زن لخت باران های مصنوعی انواع گل های مصنوعی انسان های مصنوعی شیرین كننده های مصنوعی مدل ناخن های مصنوعی الت های مصنوعی زن كیر های مصنوعی

مطلب از سلول‌های مصنوعی تا احتمال حیات در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :از سلول‌های مصنوعی تا احتمال حیات
http://mofidestan.ir/%d8%a7%d8%b2-%d8%b3%d9%84%d9%88%d9%84%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%b5%d9%86%d9%88%d8%b9%db%8c-%d8%aa%d8%a7-%d8%a7%d8%ad%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%84-%d8%ad%db%8c%d8%a7%d8%aa/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :